OPTIMUS

Sériový software

 

EMcalc 2.5

Nabízíme Vám sériově dodávaný úspěšný program, který získal již řadu ocenění. V testu odborného časopisu COMPUTER č. 22/02 byl hodnocen "jako jedna z nejlepších kalkulaček vůbec..." Na serveru Slunečnice získal nejvyšší ocenění - "5 slunečnic". EMcalc je obdobou moderních kapesních dvouřádkových kalkulátorů. Jedná se o matematický software, který rozsahem svých funkcí plně nahradí funkce většiny běžných kalkulátorů a usnadní Vám práci na počítači, zejména pokud potřebujete často něco počítat a klasická kalkulačka není okamžitě po ruce. Výsledky výpočtů je možné jednoduše přenášet do Vašich aplikací, což často ušetří spoustu času a zamezí vzniku chyb při opisování výsledků z displeje klasické kalkulačky. Tento software nabízíme z pověření autora Ing. Bodora a firmy EMdat.

Program si u nás můžete zdarma stáhnout a vyzkoušet ve zkušební 30-ti denní verzi, nebo si ho přímo objednat.

 

pro zvětšení klikněte

Další obrázky: seznam funkcí, knihovna výrazů, statistická analýza, soustava lineárních rovnic, parametry datové řady, graf datové řady, mini okno, konstanty, převody jednotek.

Vlastnosti

vysoká rychlost a přesnost prováděných výpočtů
lexikální analýza a vyhodnocení matematických výrazů zapsaných jako řádek textu
displej s volitelným formátem zobrazení výsledku výpočtu
priorita algebraických operátorů
padesát úrovní závorek
převody jednotek fyzikálních veličin
vkládání fyzikálních konstant výběrem ze seznamu
funkce algebraické, goniometrické, cyklometrické, hyperbolické, hyperbolometrické, logaritmické, exponenciální
podpora číselné soustavy binární, oktalové a hexadecimální
osm předdefinovaných a libovolný počet uživatelsky definovaných proměnných
automatická nebo explicitní registrace proměnných
dvě verze uživatelského rozhraní (standardní okno a miniokno)
miniokno zobrazené vždy navrchu je snadno přístupné a šetří užitnou plochu obrazovky
široká podpora metody "táhni a pusť" (drag & drop)
ukládání historie seznamu výrazů a vlastností uživatelského rozhraní na disk
statistická analýza
podpora inženýrské postfixové notace zápisu čísel, mixování číselných notací a soustav
generování datových řad iterací jedné nebo dvou proměnných
zobrazení grafu datové řady, možnost ukládání dat na disk
modifikovatelná hierarchická struktura seznamu výrazů (vzorců z různých oborů) umožňující efektivně uchovávat a rychle používat libovolné obecné výrazy, do kterých se pak dosazují číselné proměnné.

Stáhněte si zdarma 30-ti denní zkušební verzi!

Modul Soubor Popis

EMcalc verze 2.5.159

emcalc_2.5.159_cz.exe Kalkulátor EMcalc ve verzi 2.5.159 ze dne 3. 5. 2004. Komplexní čísla, programování, vylepšené možnosti grafů, regresní analýza, výpočty soustav lineárních rovnic. Implementován formulář pro zjištění počtu dnů, týdnů, měsíců a roků v zadaném období, pracovních dnů, dnů pracovního klidu a svátků, počtu pracovních hodin, knihovna výrazů rozšířena o finanční matematiku - úrokový počet (jednoduché, složené a kombinované úročení), a celá řada nových funkcí - to vše teď najdete v nové verzi.

Moduly hotových úloh pro EMcalc ke stažení

  Soubory s příponou .fx jsou soubory, které lze otevřít přímo poklepáním v průzkumníku na soubor (pokud už máte nainstalován EMcalc). Můžete je také otevřít z prostředí EMcalcu v nabídce Soubor/Otevřít. Jedná se o úlohy, které mají předvyplněné pole Výraz a pole proměnných. Obvykle stačí pro běh úlohy stisknout ENTER.

  Soubory typu .exp jsou vlastně minibalíčkem dat pro knihovny výrazů. Tento balíček obsahuje jednu úlohu. Je možné používat ho buď samostatně jako každou jinou knihovnu, nebo úlohu do Vaší aktuálně používané knihovny naimportovat. Více se o této možnosti dozvíte v nápovědě programu. Nejjednodušší je opět poklepat na soubor .exp, čímž se otevře EMcalc s otevřenou knihovnou. Nalistujte příslušnou úlohu ve stromu úloh. Poté stačí stisknout klávesu F9.

  Soubory označené touto ikonou jsou stejné jako předešlý typ, s tím rozdílem, že v balíčku je více úloh.

Modul Soubor Popis

Planckův zákon

    planck.fx Planckův zákon spektrálního rozložení energie vyzařování absolutně černého tělesa v závislosti na jeho absolutní teplotě.

Odvody ze mzdy

    mzda.exp Úloha pro výpočet odvodů daní a pojistného z hrubé mzdy zaměstnance. Vypočítá daně, sociální a zdravotní, které platí zaměstnanec a zaměstnavatel.
Body mass index     BMI.exp Úloha pro výpočet BMI - Body Mass Indexu. Dle zadané hmotnosti a tělesné výšky program vypočte Váš BMI a podle výsledku zhodnotí vaši úroveň tělesné hmotnosti. Jedná se o ilustrační příklad, který nelze brát jako striktní hodnocení Vaší tělesné kondice.

Objednávky

Plné balení programu obsahuje CD s programem a kvalitní tištěnou 160-ti stránkovou příručku, kde naleznete veškeré návody, jak program efektivně využít a jak vložené peníze co nejrychleji získat zpět v podobě úspory času. Objednat můžete přes kontaktní formulář.

 

 

 

© 2018 OPTIMUS s.r.o. všechna práva vyhrazena