OPTIMUS

O firmě

 

Náš cíl

Hlavním cílem naší činnosti je nejlepší (optimus = latinsky nejlepší) uspokojování potřeb našich zákazníků a obchodních partnerů. Tohoto cíle se snažíme dosahovat stálým zdokonalováním našich zkušeností, které jsme získali za dobu svého působení na trhu. Od založení společnosti v roce 1995 stále postupně rozšiřujeme nabízené služby i škálu našich produktů.

Základem kvalitních služeb jsou samozřejmě kvalitní lidé a tak i náš tým se za dobu existence společnosti vyvíjel. Opíráme se o znalosti a zkušenosti odborníků, kteří jsou na základě našich předchozích realizací připraveni přímo pro Váš požadavek najít a vytvořit to správné, tedy nejlepší řešení.

   

Historie

1995 (listopad) Ve Vyškově je založena společnost OPTIMUS s.r.o.

1995-1999 Spolupráce s firmami prodávajícími nové počítače - dodávka OEM verze slovníku, který dodává OPTIMUS s.r.o.

1999 (červenec) Zaregistrována doména cojeco.cz a zahájen vývoj všeobecné internetové encyklopedie CoJeCo.

1999 (prosinec) Dochází ke změně vlastnické struktury. Společnost se stěhuje do Brna a rozšiřuje své aktivity o reklamní činnost, služby na internetu a výrobu zvukově-obrazových záznamů.

2000 (14. března) První česká všeobecná internetová encyklopedie CoJeCo je otevřena pro veřejnost na internetu.

2000-dosud Dodávky dokumentárních videopořadů s leteckými záběry pro podnikatelské subjekty, architektonické a realitní kanceláře, stavební firmy, městské a obecní úřady.

2000 (3. září) Otevřeno jedno z prvních rozhraní WAP v ČR pro přístup k encyklopedii CoJeCo přes mobilní telefony, započata několikaletá spolupráce se společností EuroTel v oblasti dodávky obsahu pro mobilní komunikace.

2000-2001 (říjen 2000 - leden 2001) O projektu encyklopedie CoJeCo vychází hodnotící texty a články v novinách a časopisech REFLEX, TÝDEN, PRÁVO, COMPUTER, E-BIZ, CHIP a dalších.

2001 (1. čtvrtletí) První účast zástupců redakce encyklopedie CoJeCo ve vysílání Českého rozhlasu Brno a první dodávka soutěžních otázek z encyklopedie CoJeCo do vysílání. Započata dlouhodobá spolupráce.

2001 (září) Analýza zadání a nabídka našeho nového řešení NUK pro realizaci katalogově-logistického velkoobchodního systému společnosti ELVO   (největší velkoobchod elektroinstalačním materiálem a svítidly v České republice).

2001 (listopad) Akceptována nabídka, podpis smlouvy na první etapu realizace, vyvíjený systém dostává název ELVOS.

2002 (květen) Systém ELVOS je v první etapě realizace úspěšně představen odborné elektrotechnické veřejnosti na specializovaném veletrhu v Brně.

2002 (září) Spuštění nové WAP aplikace "Rozum v mobilu", čerpající z internetové encyklopedie CoJeCo. Aplikace je určena pro portál MOBILJUICE společnosti EuroTel.

2002 (říjen - prosinec) Dodávka otázek do hry DUEL pro mobilní telefony, kterou pro EuroTel připravuje společnost DataTech.

2003 (duben) Systém ELVOS je velmi kladně přijat odbornou veřejností na veletrhu AMPÉR 2003 v Praze.

2003 (květen) otevřen objednávkový systém, který provazuje stávající účetní systém společnosti ELVO a internetové rozhraní. Největší a nejpodrobnější internetový katalog v České republice, sdružující podrobné technické údaje od více než 350 dodavatelů je uveden do života.

Další viz Aktuality.

 

   
© 2018 OPTIMUS s.r.o. všechna práva vyhrazena